Sport w szkole – Szkoła Podstawowa Nr 13

29.03.2019 Mistrzostwa Śląska w Piłce Ręcznej Dziewcząt – rocznik 2007  

MAMY MISTRZA ŚLĄSKA!!!!!!!!!!

W turnieju finałowym nasze szczypiorki nie miały sobie równych pokonując kolejno:

Polonię MOSIR Łaziska Górne 11:6;

MKS Ustroń 23:5

UKS Start Pietrowice Wlk. 11:5

Najlepszą zawodniczką w zespole została Milena Kądziela

Królem strzelców- Zuzanna Okoń 17 bramek

A najlepsza zawodniczką turnieju została Emilia Starościak

Dziękuję dziewczęta jesteście WIELKIE 💪💪💪💪💪

Pierwszy WIELKI tytuł  dla naszej drużyny 👏👏👏👏👏

Skład drużyny

Brych Martyna, Brzegowy Kinga, Dyjak Maja, Kądziela Milena, Kędzierska Zuzanna, Konieczny Kornelia, Nogajska Martyna, Okoń Zuzanna, Purzyńska Hanna, Starościak Emilia, Syktus Julia, Targosińska Lena, Tomala Hanna.

GALERIA

 

Rok szkolny 2018/2019




Zawody wewnątrzszkolne

21.XI.2018r Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 21.XI.2018r odbył się Wewnątrzszkolny Turniej Tenisa Stołowego , w którym wzięło udział 38 uczniów.
W rocznikach 2003 -2005 uczniowie zajęli kolejno miejsca:
Kategoria Dziewcząt: I miejsce: Aleksandra Maziarek
                                       II miejsce: Zuzanna Karwowska
                                       III miejsce: Natalia Kowalska
Kategoria Chłopców: I miejsce: Daniel Świerczek
                                       II miejsce: Wiktor Figołuszka
                                                                                                   III miejsce: Darek Michalski
W roczniku 2006 i młodsi uczniowie zajęli kolejno miejsca:
Kategoria Dziewcząt: I miejsce: Natalia Ostalecka
                                       II miejsce: Marta Czajkowska
                                       III miejsce: Zofia Burzan
Kategoria Chłopców: I miejsce: Igor Brzozowski
                                       II miejsce: Bartosz Knap
                                       III miejsce: Marek Homel
Dziękujemy Radzie Rodziców SP13

17.09.2018 r  Wewnątrzszkolne zawody LA

http://old.sp13zory.pl/materialy/news/min/1019.jpgW dniu 17.09.2018 r odbyły się Wewnątrzszkolne zawody LA – bieg na dystansie 200 m – klasy I  oraz klasy II i III – na dystansie 300 m.

Klasa I (rok urodzenia 2011)

Klasa II (rok urodzenia 2010)

Klasa III (rok urodzenia 2009)

   Dziękujemy Radzie Rodziców SP13                                                                                         za patronat nad imprezą.

 

23-30.09.2018r. Wydarzenie w SP-13 im. Polskich Olimpijczyków

Czwarta edycja Europejskiego Tygodnia Sportu już za nami. W terminie 23-30 września 2018 w całej Polsce zorganizowano aż 1010 wydarzeń sportowych, w których udział wzięło ponad 200 000 osób.

Nasza szkoła opracowała projekt pod hasłem „Zielony sport z Orłem Białym po zdrowie.”  Zorganizowaliśmy szkolenia teoretyczne i praktyczne z nieolimpijskiej dyscypliny sportu – Biegi na Orientacje. Wydarzenie zrealizowaliśmy w klasach 4-8 oraz w  3 gimnazjum.

 




 

Zawody międzyszkolne

 


 


07.05.2019 – zawody w lekkoatletyce

W dniu 07.05.2019 odbyły się miejskie zawody w lekkoatletyce .

Dziewczęta zajęły II miejsce w składzie:

Jasińska Oliwia, Śniegula Patrycja, Kordzikowska Julia, Ziętara Sandra, Sobieska Weronika, Maziarek Aleksandra, Kłosek Aleksandra, Kedziorek Malwina, Kozerska Zuzanna, Warchoł Julia, Kowalska Natalia, Kurzawa Paulina, Rosińska Izabela, Pipała Wiktoria, Jakubska Magda

Chłopcy zajęli II miejsce w składzie:

Nimszt Daniel.  Michalski Dariusz, Walkowiak Arkadiusz, Figołuszka Wiktor, Nogły Szymon, Piwczyk Dawid, Noworyta Kacper, Wnuk Piotr, Gołek Mateusz, Szarek Jakub, Śmietana Michał, Wieczorek Dorian, Szafarczyk Maks


6.05.2019r. – Bieg na orientację

Dnia 6.05.2019r. odbyły się zawody – Bieg na orientację. Nasza szkoła w kategorii dziewcząt urodzonych 2006 zajęły II miejsce, chłopcy urodzeni 2006 zajęli III miejsce.
Skład reprezentacji:
Natalia Ostalecka kl.6c
Justyna Gębalczyk kl. 6c
Marta Czajkowska kl 6c
Malwina Sankiewicz kl 6c

Klaudiusz Kubior kl 6d
Dominik Szmidt kl 6d
Bartosz Knap kl 6d
Igor Gibas kl 6d


10.03.2019 Festiwal Piłki Ręcznej 

Kolejny wielki sukces naszych szczypiornistek. FESTIWAL PIŁKI RĘCZNEJ przed meczem eliminacyjnym reprezentacji POLSKI- NIEMIEC w Arena Gliwice. W rywalizacji brało udział 16 młodzieżowych drużyn ze Śląska.

GALERIA

Nasza reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce – wygrana ze Skałką ŚLĄSK Świętochłowice dopiero w rzutach karnych.
Mecz finałowy na głównej hali przed ważną imprezą, stres, stres, stres, ale daliśmy radę brawo szczypiorki👍👍👍👍

Skład drużyny

Brych Martyna, Brzegowy Kinga, Dyjak Maja, Kądziela Milena, Kędzierska Zuzanna, Konieczny Kornelia, Nogajska Martyna, Okoń Zuzanna, Purzyńska Hanna, Starościak Emilia, Syktus Julia, Targosińska Lena, Tomala Hanna.

 


29.03.2019 Mistrzostwa Śląska w Piłce Ręcznej Dziewcząt – rocznik 2007  

MAMY MISTRZA ŚLĄSKA!!!!!!!!!!

W turnieju finałowym nasze szczypiorki nie miały sobie równych pokonując kolejno:

Polonię MOSIR Łaziska Górne 11:6;

MKS Ustroń 23:5

UKS Start Pietrowice Wlk. 11:5

Najlepszą zawodniczką w zespole została Milena Kądziela

Królem strzelców- Zuzanna Okoń 17 bramek

A najlepsza zawodniczką turnieju została Emilia Starościak

Dziękuję dziewczęta jesteście WIELKIE 💪💪💪💪💪

Pierwszy WIELKI tytuł  dla naszej drużyny 👏👏👏👏👏

Skład drużyny

Brych Martyna, Brzegowy Kinga, Dyjak Maja, Kądziela Milena, Kędzierska Zuzanna, Konieczny Kornelia, Nogajska Martyna, Okoń Zuzanna, Purzyńska Hanna, Starościak Emilia, Syktus Julia, Targosińska Lena, Tomala Hanna.

GALERIA


22.03.2019 r Powiatowe Mistrzostwa Żor w piłce ręcznej chłopców

Dnia 22.03.2019r odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Żor w piłce ręcznej chłopców Szkół Podstawowych, w których nasza szkoła zajęła II miejsce, przegrywając w meczu finałowym w karnych z SP-9.
Reprezentacja naszej szkoły:
Bartosz Potrząsaj 6d
Karol Skrzypczak 6d
Filip Krupa 6d
Stanisław Pańczyk 5d
Filip Kozłowski 5d
Tymoteusz Szaniawski 5d
Kacper Figołuszka 5d
Kacper Guzy 5d
Franciszek Burzan 5d
Kacper Biały 5d
Dawid Wesolik 5d
Mikołaj Włodarczyk 5d

Gratulujemy!!!!


14.03.2019 r. Rejonowe zawody Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców.

Dnia 14.03.2019r w Rybniku odbyły się rejonowe zawody Tenisa stołowego dziewcząt i chłopców w których reprezentacja naszej szkoły w kategorii dziewcząt jak i chłopców zajęła II miejsce
Reprezentacja szkoły:
Dziewczęta rocznik 2006 i młodsze
Burzan Zofia 4e
Ostalecka Natalia 6c
Czajkowska Marta 6c

Chłopcy rocznik 2003 i młodsi
Figołuszka Wiktor 3b
Michalski Dariusz 3c


8.03.2019  Zawody Gier i Zabaw Dzieci Szkół Podstawowych

Dnia 8.03.2019 odbyły się zawody Gier i Zabaw Dzieci Szkół Podstawowych roczników 2010 , 2009 i 2008 .
Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 17 w Żorach , w których zajęliśmy II miejsce we wszystkich kategoriach w składzie :

Rocznik 2010 chłopcy :
– Szymon Baj
– Paweł Bojko
– Wiktor Wyka
-Filip Michałek
– Stanisław Kapias
Dziewczyny:
Barbara Żyguła
– Iga Zagurda
– Inga Molińska
– Aleksandra Basek
– Natalia Żak


18.12.2018r. Powiatowe zawody Koszykówki Chłopców Dzieci Szkół Podstawowych.

Dnia 18.12.2018r. odbyły się Powiatowe zawody Koszykówki Chłopców Dzieci Szkół Podstawowych rocznik 2006 i młodsi, w których nasza szkoła zajęła II miejsce. Gratulujemy!!!!
Skład reprezentacji:
Tymoteusz Szaniawski kl.5d
Kacper Figołuszka kl.5d
Kacper Guzy kl.5d
Stanisław Pańczyk kl.5d
Franciszek Burzan kl.5d
Szot Mikołaj kl.5d
Bartosz Knap kl.6d
Potrząsaj Bartosz kl.6d
Szewc Kamil kl.6d
Karol Skrzypczak kl.6d
Brzozowski Igor kl.6d
Buchalik Karol kl.6d

28.11.2018 Powiatowe Mistrzostwa Żor w Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych

Dnia 28.11.2018 odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Żor w Tenisie Stołowym w ramach Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych, na które zgłosiło się 11 drużyn chłopców oraz 5 drużyn dziewcząt. Chłopcy grali systemem do 2 przegranych i  zajęli V miejsce. Dziewczęta grały systemem każdy z każdym, wygrały wszystkie mecze i zajęły I miejsce!!! Gratulujemy!!!!!
Reprezentacja szkoły:
Zofia Burzan 4e
Natalia Ostalecka 6c
Marta czajkowska6c
Igor Brzozowski 6d
Bartosz Knap 6d
Marek Homel 6d

23.11.2018  Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Sitkowej chłopców.
Dnia 23.11.2018 odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Piłce Sitkowej chłopców, na które zgłosiło się dziewięć szkół. Nasza szkoła zajęła V miejsce w składzie:
Kacper Figołuszka kl.5d
Kacper Guzy kl.5d
Tymoteusz Szaniawski kl.5d
Stanisław Pańczyk kl.5d
Franciszek Burzan kl.5d
Szymon Basek kl.6d
Bartosz Knap kl.6d
Karol Skrzypczak kl.6d
Klaudiusz Kobiór kl.6d
Filip krupa kl.6d

 


 27.11.2018 Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym

Dnia 27.11.2018 odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym na które zgłosiło się 11 szkół.
Reprezentacja szkoły:
Daniel Świerczek kl 3c
Wiktor Figołuszka kl.3b
Dariusz Michalski kl 3c
Natalia Kowalska kl 8c
Zuzanna Karwowska 7c
Zuzanna Kozerska kl8c
Chłopcy zajęli I miejsce
Dziewczęta zajęły IV miejsce

 

 


06.11.2018r Powiatowe Mistrzostwa  Młodzieży Szkolnej w Pływaniu.

Dnia 06.11.2018r odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Młodzieży Szkół Ponadpodstawowych i Młodzieży Szkolnej w Pływaniu.

Uczniowie naszej szkoły rywalizowali w składzie:
Śmietana Michał (100m stylem klasycznym)
Palka Jakub
Krasnodębski Szymon (50 stylem grzbietowym)
Bugla Kasper- 3 miejsce (100m stylem grzbietowym)
Głowacz Marek- 6 miejsce (50m stylem dowolnym)
Papierok Jakub- 4 miejsce(100m stylem dowolnym)
Łedzki Michał – 5 miejsce (50m stylem klasycznym)
Guziuk Patrk- 2 miejsce (50m stylem motylkowym)
Złotowski Michał- 3 miejsce (100m stylem zmiennym)
Kędziorek Malwina- 2 miejsce (100m stylem dowolnym)
Karwowska Zuzanna- 3 miejsce (100m stylem grzbietowym)
Noworyta Weronika- 4 miejsce (50m stylem grzbietowym)
Jastrzębowska Dominika- 3 miejsce (50m stylem klasycznym)
Jakubska Magdalena- 4 miejsce (50m stylem dowolnym)
W klasyfikacji ogólnej
– dziewczęta zajęły 3 miejsce
– chłopcy zajęli 3 miejsce

28.09.2018 r Jesienne Biegi Przełajowe dla Szkół Podstawowych

W dniu 28.09.2018 r odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe dla Szkół Podstawowych jak i Ponadpodstawowych , które jak co roku były w Parku Cegielnia w Żorach .

Roczniki od 2003- 2005 startowały w sztafetach:
Dziewczyny 6×800 w składzie:

Maziarek Aleksandra
Jasińska Oliwia
Jakubska Magdalena
Kędziorek Malwina
Zaręba Alicja
Wiśniewska Paulina

Dziewczyny uplasowały się na wysokim II miejscu!

Chłopaki 6x1000m  (2003- 2005 ) , w składzie:

Majchrzak Aleksander
Dziedzic Krystian
Guziuk Patryk
Polok Mateusz
Papierok Kuba
Kraśniewski Aleks


8.11.2018r. Powiatowe Mistrzostwa Żor w Unihokeju chłopców.

Dnia 8.11.2018r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Żor w Unihokeju chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się 8 szkół. Nasza szkoła zajęła V miejsce.
Reprezentacja szkoły:
Maik Damian kl 6a
Wąsowicz Maksymilian kl 6a
Duc Filip kl 6a
Bieńkowski Jakub kl 6a
Dworok Bartosz kl 6a
Madejski Wiktor kl 6b
Kozaczuk Błażej kl 6b
Sebastian Mróz kl 6b
Szkołda Szymon kl 6b
Słowik Jan kl 6b

18.10.2018r. Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku.

Dnia 18 października odbyły się powiatowe eliminacje do turnieju Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku w dwóch kategoriach wiekowych U10 i U12 wzięło w nich udział 17 drużyn

W młodszej kategorii wiekowej wygrali uczniowie klasy 4E zaś w starszej kategorii uczniowie klasy 5D.

Zawodnicy trenera Pawła Rybicy i Wojciecha Gancarczyka będą reprezentować Szkołę Podstawową nr 13 na Finale Wojewódzkim na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

 

 

  23 10 2018 r. Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych  w Szachach.

W dniu 23 października 2018 roku odbyły się powiatowe zawody Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych (rocznik 2006 i młodsi) w Szachach, w których nasza szkoła zajęła VII miejsce.
Uczniowie reprezentujący naszą szkołę w zawodach:
Kamila Kowalczyk kl.5a
Hubert Szestak kl.4a
Maciej Siejok kl.5a
Patryk Kubas kl 5b
Bartosz Hanusiak

 

Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe.

Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych w Rybniku

Roczniki 2006 i młodsi startowali w sztafetach:
Dziewczyny 6×600 w składzie:
Malwina Sankiewicz
Justyna Wójciga
Julia Szulik
Natalia Ostalecka
Domagała Kamila
Kacała Wiktoria
Chłopaki 6x1000m, w składzie:
Szymon Basek
Michał Sosna
Marek Homel
Jan Gabryszewski
Krupa Filip
Kacper Biały
Kacper Guzy
Dziewczyny zajęły I miejsce, natomiast chłopcy przybiegli parę metrów za szkołą z Rybnika zajmując II miejsce

 


21.09.2018 r. Biegi na Orientację. „Śladami Historii i Niepodległości Miasta.”

W dniu 21.09.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Żorskim Biegu Na Orientację Śladami Historii i Niepodległości Miasta. Zawody odbywały się na terenie Kleszczówki oraz Strzelnicy „Dębina”. Chłopcy zaprezentowali świetną orientację w terenie, zarówno miejskim jak i leśnym.

Byli to:

  1. Kacper Noworyta 3b
  2. Kacper Kula 3b
  3. Filip Przybułek 3b
  4. Wiktor Figołuszka 3b
  5. Bartosz Kalinowski 3b
  6. Michał Śmietana 3c
  7. Szymon Krasnodębski 3a

 

INFORMACJE

19.10.2018r. Wydarzenie w SP-13 im. Polskich Olimpijczyków

W dniu 19.10.2018 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Integracyjnym Turnieju

„ Grajmy w Ringo” w Zespole Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty. Uczniowie świetnie integrowali się z uczniami sąsiadującej szkoły rywalizując w popularnej grze w ringo.

Byli to uczniowie klasy 7a:

Martyna Małolepszy

Kamila Kubas

Oliwia Wojciech

Arkadiusz Całka

Michał Łędzki

Adrian Sekuła

16.10.2018 r. Wydarzenie w SP-13 im. Polskich Olimpijczyków

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji, organizujemy wydarzenie – bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Naszym celem jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Głównym organizatorem akcji na terenie Polski jest WOŚP.

Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób odbędzie się w dniu 16.10.2018 od godziny 12:00 do godziny 12:30.

 

Organizatorzy akcji w naszej szkole Pani Marta Basek i Artur Brańczyk zapraszają rodziców uczniów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Czekamy na Was w holu szkoły.

Pozdrawiamy

 

Archiwum