XIX Rajd turystyczno-historyczny „Śladami formacji granicznych II RP – Durbaszka 25-27 września 2019

Uczniowie naszej szkoły w dniach  25-27.09.2019 wzięli udział w XIX Rajdzie Turystyczno-Historycznym oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach „Śladami Formacji Granicznych II RP”

Tematem tegorocznego rajdu była działalność polskich formacji granicznych w II RP – Straży Granicznej czy Korpusu Ochrony Pogranicza – działających na wszystkich odcinkach granic ówczesnego Państwa Polskiego. Do udziału w rajdzie zgłosiło się dziewięć z drużyn z terenu całego województwa śląskiego.

Bazą Rajdu było Schronisko Pod Durbaszką 850 m n.p.m.- Małe Pieniny

Uczestnicy:  Szymon Basek,  Mateusz Krupiński, Bartosz Knap  – zajęli III miejsce

Uczestnicy: Klaudiusz Kubior, Kamil Niesłańczyk, Bartosz Potrząsaj – zajęli V miejsce

Kamil Niesłańczyk -uzyskał najlepszy wynik w biegu sprawnościowym.

Konkurencje w których uczniowie brali udział:

– rzut granatem

– strzelanie z wiatrówki

– tor przeszkód

– bieg na orientację

– cyrkiel

– escape room

W ramach Rajdu uczniowie zwiedzali Muzeum Pienińskie oraz wspinali się na najwyższy szczyt w Małych Pieninach –  Wysoka 1050 m.n. p. m. należąca do Korony Gór Polski. Przeszliśmy również  przez Wąwóz Homole.

GALERIA

Uczniów przygotowali: Katarzyna Nowicka, Barbara Durczok, Artur Brańczyk i Marta Basek