XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny

21 maja 2019 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 8 w Żorach odbył się XX Powiatowy Konkurs Ortograficzny.

Główne cele tego przedsięwzięcia to doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, utrwalenie zasad ortograficznych, a przede wszystkim integracja uczniów żorskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały laureatki Szkolnego Konkursu Ortograficznego: Angelika Zbroińska, Julia Bomba i Wiktoria Batko. Wraz z innymi uczestnikami konkursu zostały poddane próbie napisania dyktanda, które do łatwych nie należało. Mimo tego Julia Bomba zdobyła II miejsce w kategorii klas IV-VI, a Wiktoria Batko II miejsce w kategorii klas VII-VIII. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki poczęstunek i pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody. Gratulujemy!