Sukces w Międzywojewódzkim Konkursie Plastycznym

Sukces w Międzywojewódzkim Konkursie Plastycznym

 

12 maja br uczniowie naszej szkoły wraz z p. katechetką Haliną Laskowską uczestniczyli w Centralnym Nabożeństwie Ekumenicznych Dni Biblii. Nabożeństwo to, odbyło się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach na zakończenie Ekumenicznego Tygodnia Biblijnego.

Z okazji Ekumenicznych Dni Biblii Kościół Rzymskokatolicki Archidiecezji Katowickiej i Oddział Śląski Polskiej Rady Ekumenicznej ogłosili Konkurs Plastyczny nawiązujący do księgi Psalmów „Odstąp od złego, czyń dobrze ,szukaj pokoju i dąż do niego ” Ps34,15(BE). Dzieci i młodzież mieli wykonać pracę plastyczną w technice wyklejanki, która nawiązywała do słów z Pisma świętego. Miło nam poinformować że aż sześć osób znalazło się w gronie laureatów .Wykonali piękne prace, które zachęcały ,nie tylko uczestników nabożeństwa ekumenicznego…do czynienia dobra i budowania pokoju w życiu. Pod koniec nabożeństwa biskup katowicki Grzegorz Olszowski ,biskup Marian Niemiec (zwierzchnik kościoła ewangelicko-augsburskiego) wręczyli uczestnikom Konkursu dyplomy

wraz z nagrodami.

                   1miejsce zajął Jan Słowik (kl.6b)

                   2miejsce Julia Polak (kl.6b)

                   3miejsce Kajetan Borgiel  (kl.5e)                  

                 Wyróżnienia otrzymali: Michał Gajos (kl.6b), Paweł Aleksik (kl.6a) i Weronika Sobieska (kl.8c)

Gratulujemy!