NAGRODZENI NA GALI

 

16 maja br  w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbyła się Uroczysta Gala ,która była uwieńczeniem   Projektu„Patriotyzm  na co dzień  i od święta” (edycji wiosennej) .W ramach tego projektu odbyły się Konkursy:

Poezji i Prozy oraz Piosenki Patriotycznej .Organizatorem było Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach i Szkoła Podstawowa nr15 w Żorach.

Bardzo się cieszymy ,że podczas Uroczystej Gali uczniowie naszej szkoły : Monika Korona z kl.6a i Kacper Biały     z kl.5d mogli zaprezentować swoje wiersze przed szacowną publicznością ,którą tworzyli p. Prezydent Waldemar Socha,      przedstawiciele Rady Miasta ,dyrektorzy szkół ,rodzice oraz wychowawcy wraz z klasami.

Monika Korona podczas konkursu zarecytowała wiersz „Pieśń o Fladze” K.I. Gałczyńskiego i zajęła 1 miejsce, zaś Kacper Biały przedstawił autorski wiersz „Moje miasto-Żory” i zajął 3 miejsce.

W konkursie brali udział także uczniowie kl. (1-3): Jakub Gajos, Franciszek Dukat

 

Do konkursu przygotowała Pani Halina Laskowska, Edyta Lepczyńska, Izabela Siemianowska.

Gratulujemy!!!