Jubileuszowe obchody Dnia Patrona

Jubileuszowe obchody Dnia Patrona

 

Od 2009 roku nasza szkoła nosi imię Polskich Olimpijczyków. Zatem 15.05.19 po raz dziesiąty obchodziliśmy Dzień Patrona. Na początku obchodów przypomnieliśmy sobie znaczenie najważniejszych symboli każdej olimpiady: znicza, flagi i przysięgi składanej przez każdego olimpijczyka.

Po części oficjalnej rozpoczęła się nasza szkolna rywalizacja sportowa. W myśl olimpijskiej zasady wyżej, mocniej, dalej rywalizowały ze sobą drużyny składające się z uczniów i nauczycieli, jednak dyscypliny, w jakich przyszło im rywalizować, tylko z pozoru były łatwe: najpierw skoki w workach, potem wyścigi kilkuosobowych drużyn narciarskich, przejście toru przy użyciu skrzynek, zespołowe podskoki na dmuchanej gąsienicy i na koniec wyścigi w trzyosobowych spodniach. Wygrała drużyna czarnych, ale, jak podkreślał prowadzący, pan Bartłomiej Duda, najważniejsza jest gra do samego końca i przekraczanie własnych ograniczeń.

Następnie uczniowie udali się do sal, by wykonać plakaty o tematyce fair play oraz zgłębić swoją wiedzę na temat patrona szkoły oglądając ciekawe filmiki. Ten miło spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci.