Monthly Archives: Kwiecień 2019

Majowe konkursy plastyczne.

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w majowych konkursach plastycznych:
1. „Majowe święta w sztukach plastycznych : Kwitnące Żory” (dla uczniów kl. 4-8 SP i Gim.)
2. „Polska w Unii Europejskiej” (dla uczniów kl. 1-3, 4-8 SP i Gim.)

SPOTKANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH ZE STRAŻAKAMI

Uczniowie  klas pierwszych  uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Żorach w ramach realizacji programu„Poznajemy zawody rodziców”. Spotkanie odbyło się z inicjatywy rodzica jednego z uczniów klasy Ia.

Rekrutacja do oddziałów sportowych i mistrzostwa sportowego

Szkoła Podstawowa nr 13 Mistrzostwa Sportowego im. Polskich Olimpijczyków ogłasza nabór do klasy pierwszej sportowej oraz klasy czwartej mistrzostwa sportowego o profilu piłka nożna i piłka ręczna dziewcząt w terminie od 01.04.2019 – 12.04.2019.                                                        Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej odbędzie się:

• do klasy pierwszej sportowej i klasy czwartej mistrzostwa sportowego o profilu piłka nożna –  17 kwietnia 2019 o godz.17.00 na boisku szkolnym
  • do  klasy czwartej mistrzostwa sportowego o profilu piłka ręczna dziewcząt – 17 kwietna 2019 o godz. 16.30 na sali gimnastycznej.

Mistrzostwa Śląska w Piłce Ręcznej Dziewcząt – rocznik 2007

29.03.2019 Mistrzostwa Śląska w Piłce Ręcznej Dziewcząt – rocznik 2007

MAMY MISTRZA ŚLĄSKA!!!!!!!!!!

W turnieju finałowym nasze szczypiorki nie miały sobie równych pokonując kolejno:

Polonię MOSIR Łaziska Górne 11:6;

MKS Ustroń 23:5

UKS Start Pietrowice Wlk. 11:5

Najlepszą zawodniczką w zespole została Milena Kądziela

Królem strzelców- Zuzanna Okoń 17 bramek

A najlepsza zawodniczką turnieju została Emilia Starościak

Konkurs plastyczny „Emocje”

Inspiracją do stworzenia pracy plastycznej może być wszystko to, co się wokół nas dzieje, od wpatrywania się w przyrodę, świat fauny i flory, ludzi, miejsc, sytuacji i wspomnień: w swoich pracach pokażcie swoje uczucia i emocje.
Prace plastyczne mogą być inspirowane muzyką, której słuchamy wykonując pracę plastyczną — warto w karcie zgłoszenia podać nazwę utworu muzycznego, który stał się inspiracją.

„Świat oczami młodych – przywróćmy tradycyjne sady”

Konkurs na projekt znaczka pocztowego „Świat oczami młodych – przywróćmy tradycyjne sady”
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez uczniów projektu znaczka pocztowego, który przedstawiać będzie sady ze starymi odmianami drzew owocowych, uprawiane metodami ekologicznymi, niepowodującymi negatywnego wpływu na środowisko.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dnia 4-ego kwietnia 2019r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny w kategoriach:
– klasy 4-6
– klasy 7-8
Miał na celu podniesienie kompetencji ortograficznych naszych uczniów. Do sprawdzenia swoich umiejętności zgłosiła się spora, trzydziestoosobowa, grupa chłopców i dziewczynek.

Konwencja o Prawach Dziecka – apel

Dnia 26.03.2019 r. odbył się apel poświęcony prawom dziecka według Konwencji o Prawach Dziecka, który  przygotowali uczniowie kl. 3CG i 6A SP.