Monthly Archives: Marzec 2019

Herstoria, czyli opowieść (o) Niezwykłej: Jadwiga Bałdyk,

Szanowni Państwo, dzisiaj w Bramie Poznania odbyło się posiedzenie Jury w składzie:
  • p. Ewa Superczyńska – dyrektorka Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
  • p. Iwona Chmura-Rutkowska –  pracowniczka naukowa na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM
  • p. Maciej Duda – doktor nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Humanistycznym Akademii im. Jakuba z Paradyża
  • p. Iwona Wysocka – przedstawicielka Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
  • p. Michał Kępski –  przedstawiciel Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, dział wystaw
  • p. Annę Mieszała – przedstawicielka Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT, przewodniczącą Jury

MINIOLIMPIADA 2019

W naszej szkole odbyła się kolejna edycja Miniolimpiady pod hasłem „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ OLIMPIJCZYKIEM”, której ideą jest propagowanie  i podnoszenie sprawności fizycznej dzieci oraz zdobywanie wiedzy o igrzyskach olimpijskich.

Konkurs Papieski „Nie bój się wypłyń na głębię”- etap szkolny

27 marca odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o świętym Janie Pawle II.

Wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Martwa natura z jabłkiem”

27 marca zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Martwa natura z jabłkiem”. Jury nie miało łatwego zadania, bo prac było 222, a ich poziom był bardzo wysoki. Jako, że dużą ilość prac charakteryzował wysoki stopień podobieństwa, jury postanowiło nagrodzić te, które odznaczały się indywidualnością. W grupie laureatów konkursu, znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

„Opowieść o małym Fryderyku”

W piątek 22 marca klasa Va i Vb uczestniczyły w III Koncercie Edukacyjnym Filharmonii Rybnickiej „Opowieść o małym Fryderyku”, który poświęcony był muzyce Fryderyka Chopina, najwybitniejszego polskiego kompozytora, którego nazwisko znają dzieci na całym świecie.

Koncert odbył się w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Wyniki szkolnego etapu Regionalnego Konkursu „Czego nie lubi książka”

Wyniki szkolnego etapu Regionalnego Konkursu „Czego Nie lubi Książka”

Rozstrzygnięto szkolny etap Regionalnego Konkursu „Czego nie lubi książka”. Nagrodzone prace wezmą udział w kolejnym etapie konkursu.

Powiatowe Mistrzostwa Żor w piłce ręcznej chłopców Szkół Podstawowych

Dnia 22.03.2019r odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Żor w piłce ręcznej chłopców Szkół Podstawowych, w których nasza szkoła zajęła II miejsce, przegrywając w meczu finałowym w karnych z SP-9.
Reprezentacja naszej szkoły:

XVIII rejonowy konkurs „Duety chemiczne”

Dwie drużyny naszej Szkoły w składzie: D. Radkowski, P. Wnuk i N.Kowalska, M. Jakubska – brały udział w XVIII rejonowym konkursie „Duety chemiczne” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach dnia 18.03.br.
Czekamy na wyniki…życzymy dalszych sukcesów…

„Z profilaktyką na TY”

Uczniowie naszej Szkoły w dniach 7.03 i 14.03 brali udział w powiatowym Konkursie Profilaktycznym pt. „Z profilaktyką na TY”.
Gratulujemy zdobycia II i III miejsca!!!

Konkurs Plastyczny „Prawa Dziecka –ja je znam!”

Wyniki Konkursu Plastycznego „Prawa Dziecka –ja je znam!”

11 marca został rozstrzygnięty  Konkurs Plastyczny „Prawa Dziecka –ja je znam!” zorganizowany przez Rzecznika Praw Ucznia i Samorząd Uczniowski. Wpłynęło wiele ciekawych prac ,których twórcami byli głównie uczniowie klas piątych.

Zwycięzcami zostali :